Ismét kitalált valamit a kormány a bajba jutott hiteleseknek
Ősszel jöhetnek a változások.
Módosítani kell a családi csődvédelemről szóló szabályozást Harrach Péter, a KDNP frakcióvezetője szerint.
Májusig kevesebb mint 500 család vette igénybe a családi csődvédelem lehetőségét. Az igazságügyi minisztériumnál arra számítanak, hogy őszig ez szám növekedni fog.
Nem éri el a százat a megkötött szerződések száma, és mindőssze 500-an foglalkoznak komolyan a jelentkezéssel, ennyien vitték már el az adatlapot – mondta a szeptember 1-je óta igénybe vehető családi csődvédelem eddigi eredményeiről Harrach Péter, a KDNP frakcióvezetője a Kossuth rádióban. Szerinte részben a sajtó és a bankok is tehetnek az eddigi sikertelenségről.
Az összesen száz csődgondnok jogi és technikai ismereteket tanul, illetve elsajátítják az elektronikus ügykezelői rendszer működését.
Szeptember elsején már hatályba lép a magáncsődről szóló törvény, ezért a kormányhivatalokban már elkezdtek felkészülni rá.
A kereszténydemokraták javaslata mellett arról is döntés születik, hogy melyik országból érkezve nem lehet valaki menekült.
Szekér Judit június 15-től a családi csődvédelmet felügyeli miniszteri biztosi minőségben. Szekér korábban a bírósági végrehajtói kamara mellett dolgozott miniszteri biztosként.
Az Országgyűlésben szerdán lesz a KDNP családi csődvédelemről szóló törvényjavaslatának általános vitája.
Ha nem sikerülne a hitelezőkkel egyezséget kötni, akkor a bíróság dönthetne arról, hogy az adósok milyen vagyontárgyait kell értékesíteni - ez áll a KDNP magáncsődről szóló javaslatában, ami már idén szeptemberben hatályba lépne. A magáncsődök felügyeletéhez létrehozzák a Családi Csődvédelmi Szolgálatot, amely vagyonfelügyelőt adna az adósok mellé a megállapodások végrehajtásához. Akinek kétszer akkora a tartozása, mint a csődvagyona, azon ez sem segít.
Rétvári Bence az M1-en arról beszélt, a hitelezők senkit sem kötelezhetnek a magáncsőd kérésére.
A KDNP több ütemben vezetné be a családi csődvédelmet, ősszel a tervek szerint a jelzáloghitelesek már élhetnének a lehetőséggel.
Akár 50 százalékkal is csökkenhet az adóssága annak, aki részt vesz a családi csődvédelemben – írja a Figyelő Online. A lap úgy tudja, a KDNP által kidolgozott törvénytervezet szerint önkéntes alapon működne a rendszer, viszont a kirendelt csődbiztosok megtilthatnák a nagyobb kiadásokat és elrendelhetnék az autó vagy a nyaraló eladását.
A családi csődvédelemről szóló jogszabálytervezet szerint azok léphetnének be a csődvédelembe, akiknek több mint 200 ezer, de kevesebb mint 40 millió forint tartozásuk van – erről Harrach Péter, a KDNP frakcióvezetője beszélt a Magyar Nemzetnek.
A jövő héten a kormány elé kerül a családi csődvédelemről szóló javaslat, a kilenc évfolyamos képzésről a KDNP-t nem sikerült meggyőzni, különbséget kell tenni az életükben veszélyeztetett és az illegális, megélhetési bevándorlók között – többek között erről beszélt a KDNP frakcióvezetője a mezőkövesdi kihelyezett frakcióülés után.
Az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára, a KDNP alelnöke azt mondta, reményeik szerint az egyeztetéseket követően a jogszabály 2016 elejétől léphet életbe.
Újabb adósmentő jogszabályt fogadhat el az Országgyűlés – írja a Magyar Nemzet hétfői száma. A tervek szerint 2015-ben bevezetésre kerülő családi csődvédelem elsősorban a rezsidíjakkal elmaradók és a kisebb banki tartozásokat felhalmozók számára jelente segítséget.
A Jobbik arra szólítja fel a kormányzatot és a bankrendszert, hogy azonnali hatállyal forintosítsák a devizahiteleket, mégpedig a felvételkori árfolyamon - mondta szombati budapesti sajtótájékoztatóján Z. Kárpát Dániel.
Családi csődvédelem bevezetését javasolja a Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP), a kisebbik kormánypárt elképzelései szerint ezzel azok élhetnének, akiknek van esélyük segítséggel kilábalni nehéz helyzetükből.