Ismét kitalált valamit a kormány a bajba jutott hiteleseknek
Ősszel jöhetnek a változások.
Módosítani kell a családi csődvédelemről szóló szabályozást Harrach Péter, a KDNP frakcióvezetője szerint.
Szeptember elsején már hatályba lép a magáncsődről szóló törvény, ezért a kormányhivatalokban már elkezdtek felkészülni rá.
Szekér Judit június 15-től a családi csődvédelmet felügyeli miniszteri biztosi minőségben. Szekér korábban a bírósági végrehajtói kamara mellett dolgozott miniszteri biztosként.
Ha nem sikerülne a hitelezőkkel egyezséget kötni, akkor a bíróság dönthetne arról, hogy az adósok milyen vagyontárgyait kell értékesíteni - ez áll a KDNP magáncsődről szóló javaslatában, ami már idén szeptemberben hatályba lépne. A magáncsődök felügyeletéhez létrehozzák a Családi Csődvédelmi Szolgálatot, amely vagyonfelügyelőt adna az adósok mellé a megállapodások végrehajtásához. Akinek kétszer akkora a tartozása, mint a csődvagyona, azon ez sem segít.
Rétvári Bence az M1-en arról beszélt, a hitelezők senkit sem kötelezhetnek a magáncsőd kérésére.
A KDNP több ütemben vezetné be a családi csődvédelmet, ősszel a tervek szerint a jelzáloghitelesek már élhetnének a lehetőséggel.
Akár 50 százalékkal is csökkenhet az adóssága annak, aki részt vesz a családi csődvédelemben – írja a Figyelő Online. A lap úgy tudja, a KDNP által kidolgozott törvénytervezet szerint önkéntes alapon működne a rendszer, viszont a kirendelt csődbiztosok megtilthatnák a nagyobb kiadásokat és elrendelhetnék az autó vagy a nyaraló eladását.
A családi csődvédelemről szóló jogszabálytervezet szerint azok léphetnének be a csődvédelembe, akiknek több mint 200 ezer, de kevesebb mint 40 millió forint tartozásuk van – erről Harrach Péter, a KDNP frakcióvezetője beszélt a Magyar Nemzetnek.